»»

פיצוי על חווית צימר פחות טובה

מה עושים? איך מקבלים פיצוי על החוויה שלילית בצימר? הנה כמה דרכים לפתור את המשבר
הנה הגיע הרגע שכל-כך חיכיתם לו ואתם סוף סוף יוצאים לחופשה בצימר. שריינתם מקום, פיניתם זמן, ארזתם מזוודה, והנה הגעתם. אבל לפעמים התכניות והחלומות שלנו מתרסקים אל מול המציאות וזה בדיוק מה שקרה לכם הפעם. הפער בין הצימר שחלמתם עליו לצימר שקיבלתם היה עצום. החוויה שהייתה לכם הייתה גרועה במיוחד ואפשר להגיד שחזרתם הביתה מבואסים ומתוסכלים.

פנו בנעימים אל בעל הצימר
הדבר ההגיוני והראשון שעליכם לעשות הוא לפנות לבעל הצימר ולספר לו בנעימים וברוגע על החוויה שלכם. הניחו את הדברים על השולחן וספרו לו בדיוק על הדברים שהפריעו לכם והרסו לכם את החוויה. הקפידו לשמור על טון נעים, לא לכעוס ולא להתעצבן שכן ככה כנראה שלא תקבלו טוב. המציאות בשטח מוכיחה שאנשים שבאו בטענות בטון נעים ומכבד הצליחו לקבל פיצוי בעוד מי שבא בכעס ובעצבים לא. נסו את השיטה הזו. אין לכם מה להפסיד.

לא הצלחתם להוציא פיצוי מהצימר? קחו נשימה עמוקה ואת הדברים בפרופורציות
אז פניתם אל בעל הצימר והוא עדיין לא מוכן לפצות אתכם על החוויה? לא נורא, יש דברים גרועים יותר וצריך לקחת את הכל בפרופורציה. לא תמיד מקבלים פיצוי על חוויה גרועה בצימר מהסיבה הפשוטה שחוויות הן דבר סובייקטיבי. יכול להיות שבעל הצימר נתן לכם בדיוק את מה שהוא נותן לכולם והוא לא מרגיש שנעשה אתכם עוול כלשהו. אז קחו נשימה עמוקה, שמחו על שבירת השיגרה שהייתה לכם (גם אם היא לא הייתה מושלמת), ודאגו שבפעם הבאה זה לא יקרה.

הפיקו לקחים לפעם הבאה
איך דואגים שחוויה כזו לא תחזור? קודם כל כמובן שלצימר הספציפי הזה אתם לא תחזרו וכנראה שגם לא תמליצו לחברים שלכם לחזור. בנוסף לכך, בפעם הבאה אולי תעשו בירור מעמיק יותר כדי לוודא שהצימר שהזמנתם תואם בדיוק את הציפיות שלכם. תוכלו לשאול אנשים שביקרו בו, תוכלו להרים טלפון לבעל הצימר ולשאול את כל השאלות שחשובות לכם, ותוכלו לחפש המלצות אותנטיות על הצימר בגוגל ובקבוצות הפייסבוק השונות. בהצלחה!

Футбольные новости футбольная форма, результаты, светильники, блоги футбольная форма на заказ, подкасты и комментарии к премьер-лиге, европейскому и мировому футболу от футбольная форма, ведущего либерального голоса в мире.